Haber Detayı
06 Ocak 2015 - Salı 10:11
 
Kar yağdı, karayolu ulaşımı durdu
Afyonkarahisar - İzmir karayolu tamamen, Uşak-Ankara karayolu ise zaman zaman trafiğe kapanıyor. Manisa'da Sarıgöl-Denizli yolunde ulaşım tipi nedeniyle ulaşım durma noktasına geldi.
- Haberi
Kar yağdı, karayolu ulaşımı durdu

Afyonkarahisar'da akşam başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu. Afyonkarahisar'ı Antalya ve İzmir'e bağlayan karayolunda kar yağışının ardından meydana gelen kazalar nedeniyle ulaşım durdu. Ekipler, İzmir rampası mevkisinde ve güzergahında yolu tekrar trafiğe açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yolda kalan sürücüler ise çalışmaların tamamlanmasını bekliyor.

MANİSA-SARIGÖL-DENİZLİ YOLUNDA YOĞUN TİPİ

Manisa'da Sarıgöl-Denizli yolunda yoğun tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor. Manisa'daki yoğun kar yağışı nedeniyle Sarıgöl-Denizli karayolunda özellikle Buldan rampası iniş ve çıkışında, trafik akışının tek şeritten kontrollü olarak sağlandığı bildirildi. Karayolları, Manisa Büyükşehir, Kula ve Sarıgöl Belediyesi ekipleri, yolda kar temizleme çalışması yapıyor. Trafik ekipleri zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.

UŞAK ANKARA KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Uşak-Ankara karayolu Dumlupınar mevkisinde yol zaman zaman trafiğe kapanıyor. Ekipler yolu kontrollü şekilde açmaya çalışıyor. Eşme-Denizli yolu trafiğe kapandı. Uşak-Ankara karayolunda Banaz'da büyük araçlar bekletiliyor. Bu nedenle ilçede araç kuyruğu oluştu. Banaz kaymakamına talimat verdim, ilçede lokanta ve gıda satış yerleri sabaha kadar açık olacak." Yavuz, il genelinde okulların yarın tatil edildiğini hatırlatarak, gerekli görülmesi halinde tatilin uzatılabileceğini söyledi. Hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesinin beklendiğini ifade eden Yavuz, özellikle yüksek yerlerde şiddetli don olayının beklendiğini, her türlü olumsuzluğa karşı hazır olduklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, , İzmir, karayolu, tamamen, UşakAnkara, karayolu, ise, zaman, za
Yorumlar
Haber Yazılımı