“Kocaeli’de ulaşamadığımız kimse kalmayacak!”
Haber
23 Ekim 2020 - Cuma 12:01
 
“Kocaeli’de ulaşamadığımız kimse kalmayacak!”
Kocaeli Haberi
“Kocaeli’de ulaşamadığımız kimse kalmayacak!”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tüm gününü Dilovası’na ayırarak bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerde Dilovalılarla buluşan Vali Yavuz, “Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz” dedi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tüm gününü Dilovası’na ayırarak bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak ziyaretlerine Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ile başlayan Vali Yavuz, Kaymakam Alkan’dan ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren birifing aldı. Yavuz daha sonra, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, kurum Müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. Kaymakam Alkan’ın ardından bir sonraki ziyaretini Dilovası Belediyesi’ne gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Hamza Şayir’den ilçenin sosyal ve ekonomik durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.

“SÜRECİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek denetimlerde bulunan Vali Yavuz,  esnafların hal ve hatırlarını sorarak, bol ve bereketli kazançlar diledi. Pandemi kurallarına da dikkat çeken Vali Yavuz,  “Temizlik, Maske ve Mesafe'ye dikkat ederek, süreci birlikte aşacağız” dedi. İlçe ziyaretlerinde engellileri de unutmayan Vali Yavuz,  Dilovası Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Hükümetin engellilerin sorunlarının çözülmesi noktasında çok önemli düzenlemeler yaptığına değinen Vali Yavuz, “Bizim bir görevimizde bu gönül köprülerini kurmak, sizlerle her daim bir arada olmak ve çözemediğiniz bir sorun olursa da bunları çözmektir. Valilik olarak olabildiğince sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle siz değerli kardeşlerimin sorunlarının çözülmesi noktasındaki almış olduğu inisiyatif, takibi başta biz olmak üzere tüm devlet kurumlarına vermiş olduğu talimatlar vesilesiyle eskisinden daha iyi durumdayız.

“GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ”

Pandemi sürecine de değinerek son günlerde yaşanan vaka artışlarına dikkat çeken Vali Yavuz: “Bu pandemi sürecinde daha dikkatli olunmasını istiyoruz, biz Valilik olarak her alanda gerekli tedbirleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Vaka sayılarında bir artış başladı yine, bu yaşadığımız Pandemiden ancak birlikte uygulayacağımız tedbirlerle aşmamız mümkün olacaktır. Bir sıkıntı sorun varsa bu aşılmak ve çözülmek için vardır. Bu irade de Türkiye’de var zaten. Allah’ın izni ile devletin olduğu yerde kimse kimsesiz değildir, gereken ne varsa yapacağız” diye konuştu.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ UNUTMADI

Vali Yavuz, gün boyu gerçekleştirdiği yoğun ziyaret ve temaslarına ‘Gönülden Gönüle’ projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapmış olduğu hane ziyaretlerini de ihmal etmeyerek, toplumun dezavantajlı kesimine Devletin şefkat elini hissettirmeye devam etti.  Yavuz, bu kapsamda ilk ziyaretlerini Diliskelesi Mahallesi’ndeki Şehit Nihat Karadaş ve Şehit Mehmet Kocabay’ın ailelerine oldu.  Her daim yanlarında olduğunu dile getiren diyen Vali Yavuz, “Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var” diyerek,  bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını sordu.

KIBRIS GAZİSİNİN AİLESİNE ZİYARET

Dilovası Cumhuriyet Mahallesinde, 17 Eylül 2020 tarihinde vefat eden Kıbrıs Gazisi Tahsin Odabaşı’nın eşi Fatma Odabaşı’nı ziyaret eden Vali Yavuz, merhumun ailesine taziye dileklerini ileterek, acılarını paylaştı. Daha sonra Dilovası Orhangazi Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Reşit Taşan’ı ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz, “Vatanseverliğin yaşayan abideleri olan sizlere şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini belirten şehit ailesi, gazi ve gazi yakınları “Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin” şeklinde duygularını dile getirdiler.

16 AİLEYİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Vali Yavuz, Dilovası Diliskelesi, Turgut Özal, Kayapınar, Cumhuriyet ve Mimar Sinan Mahallelerini gezerek 16 aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyip, istek ve talepleri not alarak çözüme kavuşturulması noktasında gereken talimatları veren Vali Yavuz ailelere, “Her zaman sizlerin yanındayız, ‘Gönülden Gönüle’ projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizi eşim Selda Hanımla birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz” diye konuştu. Ziyaretleri sırasında mahallelerde rastladığı çocuklarla da ilgilenen Vali Yavuz, kitap ve oyuncak vererek onları sevindirdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kocaeli’de, ulaşamadığımız, kimse, kalmayacak!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı