Haber Detayı
20 Ocak 2015 - Salı 15:27
 
Şelale çöktü
İzmit Gazanfer Bilge Bulvarı üzerine bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan şelale çöktü. Çöken şelale şans eseri yaralanmaya sebep olmadı.
Kocaeli Haberi
Şelale çöktü

İzmit Gazanfer Bilge Bulvarı üzerinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yaptırdığı şelalenin beton duvarları gece saatlerinde büyük bir gürültüyle çöktü. Toprak üzerine atılan beton yerle bir olurken, çökme esnasında bölgede kimsenin olmaması ise yaralanmaya sebep olmadı. Gece saatlerinde yaşanan olay sonrasında sesleri duyan vatandaşlar deprem olduğunu sandı. Şelalenin ne zaman eski haline döndürüleceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

 

KEYİF YAŞATACAKTI
Bilindiği üzere Erenler Şelalesi olarak anılan şelale 1000 metreküp su kapasiteli, 25 metre yüksekliğinde 50 metre uzunluğunda. Belediye şelalenin açılışında yaptığı duyuruda, “Türkiye’nin en büyük yapay şelalelerinden biri olma özelliği taşıyan şelalenin en dikkat çeken yanı ise eşsiz Körfez manzarası. Çevresinde kamelyalar, kafeterya, spor tesisi, aydınlatma ve bitkilendirme de yapılan şelale sesiyle dinlendirirken vatandaşlara şehrin manzarasını kuş bakışı izleme keyfi de yaşatacak” ifadeleri kullanılmıştı.

 

şelale

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Gazanfer, Bilge, Bulvarı, üzerine, bulunan, Kocaeli, Büyükşehir, Belediye
Yorumlar
Haber Yazılımı