Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 09:26
 
SP Kocaeli’de Başkan değişti!
Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik görevi devretti.
Kocaeli Haberi
SP Kocaeli’de Başkan değişti!

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik görevini İl Teşkilat Başkanı Zafer Mutlu’ya devretti. Konuyla ilgili açıklama yapan Çelik, kongre sürecinin başladığını ve bu sürecin daha sağlıklı geçmesi adına görevi devrettiğini belirtti.

Saadet Partisi Genel Merkez ve İl-İlçe Teşkilatlarının kongre süreci Ekim ayında yapılacak olan Genel Merkez Büyük Kongresinden sonra yapılacak. İl Başkanı Nurettin Çelik’in Kocaeli teşkilatlarının kongre sürecinde daha sağlıklı çalışması adına genel merkezden görev değişikliği talebi kabul edilerek yerine İl Teşkilat Başkanı Zafer Mutlu görevlendirildi. Öte yandan dün yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantısı ile görev devir teslimi yapıldı.

 

 

ÇELİK; “KONGRE SÜRECİMİZ BAŞLADI”

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Nurettin Çelik, “12 Mayıs 2017 tarihinde Genel Merkezimizin görevlendirmesi, 22 Ekim 2017 tarihinde İl Kongremiz vesilesi ile yapmaya başladığım Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevim sürecinde 2 seçim geçirdik (2018 Genel Seçimler ve 2019 Yerel Seçimler). Kongre takvimleri gereği Genel Merkezimiz başta olmak üzere teşkilatlarımız kongre sürecine girmiştir.  Genel Merkez kongremizden sonraki süreçte yapılacak olan İl Başkanlığı kongremizde görev alacak arkadaşlarıma sağlıklı bir çalışma sahası oluşturmak adına Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevimden ayrıldığımı değerli Kocaeli kamuoyuna arz ediyorum. Yeni dönemde görev yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

ZAFER MUTLU KİMDİR?

1975 yılında İzmit’te doğdu. Babası Merhum Halit Mutlu, Mehmet Ali Paşa’nın tanınmış esnaflarındandır. İlk ve ortaöğrenimini 27 Mayıs İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lise öğreniminin akabinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydoldu ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamladı. Üniversite yıllarında ticaretle uğraşan Mutlu, Belsa Plaza ve İstiklal Caddesi’nde giyim mağazaları işletti. 2004 yılından itibaren Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfında çalışmalarda bulunan Mutlu, Belsa Esnafları Derneğinde de yöneticilik yapmıştır. Anadolu Gençlik Derneği İzmit İlçe Başkanlığı ile Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Başiskele Belediye Başkan Adayı oldu. En son Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatında, Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Zafer Mutlu Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP, Kocaeli’de, Başkan, değişti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı