Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 14:56
 
Türkiye’nin ilk ve teki Gebze’de
Türkiye'de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji pazar günü öğrenci ve velileriyle buluştu.
Gebze Haberi
Türkiye’nin ilk ve teki Gebze’de

Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ve ülkemizde 40 yıllık eğitim tecrübesine sahip Final Eğitim Kurumlarının kurucusu İbrahim Taşel tarafından bölgemize kazandırılan teknik kolej “meslek lisesi, memleket meselesi” mottosuyla bu sene öğretim hayatına başlıyor. 38 derslik, 18 atölye, 16 laboratuvar, 2 teknik resim atölyesi, 15 grup çalışma odası, 1 kütüphane, 1 halı saha ve 1 spor salonundan oluşan kolej, ülkemizde örnek olacak eğitim kalitesini öğrencilerine ücretsiz sunma avantajı sağlıyor. Elektrik/elektronik ve bilişim teknolojileri bölümleri altında 5 branşta hizmet vermeye başlayacak kolej sanayi bölgesinde yer almasından kaynaklı çok özel avantajlarını öğrencilerine sunmayı hedefliyor. Üst düzey eğitim ortamı, özel seçilmiş öğretmen kadrosu, son teknoloji ile donatılmış atölye ve laboratuvarlar ülkemizin seçkin sanayicileri ve TÜBİTAK tarafından da destek görmenin yanı sıra OSB'lerde öncelikli staj ve iş imkanı sunmayı hedeflemiş durumda.

VELİLER OKULA HAYRAN KALDI

Adem Ceylan'ın 10 Bin m² alanı hibe ederek kurduğu okul her yanıyla velileri kendine hayran bıraktı. Yapımında bir çok sanayici iş adamı ve ülkemizde eğitim ve öğretime gönül vermiş kurum ve kuruluşların emeği olan okulda her detay geleceğin mühendis ve teknikerlerini en iyi eğitim kalitesiyle ülkemize kazandırmayı hedeflemiş gözüküyor. Eğitim koordinatörü Oğuzhan Ceylan'dan edindiğimiz bilgilere göre 390 öğrenci kapasitesi bulunan okulda şu ana kadar LGS'ye girmiş 220 öğrenci ön kayıt yaptırma fırsatı yakalamış. 500'e yakın öğrenci ve velinin buluştuğu organizasyona Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'de katılım sağladığı program, veli ve öğrencilerin büyük ilgi ve beğenisini topladı. Detaylı bilgi almak isteyen veli ve öğrenciler için kurumun web adresi www.ademceylantk.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, ilk, ve, teki, Gebze’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı