Haber Girişi: 06.09.2021 - 17:20, Güncelleme: 06.09.2021 - 17:20

Altunbaş, “AK Parti, eğitimcilerin sorunlarını çözemedi!”

 

Altunbaş, “AK Parti, eğitimcilerin sorunlarını çözemedi!”

Altunbaş, “AK Parti, eğitimcilerin sorunlarını çözemedi!”
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Eğitimden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Altunbaş, dün itibarıyla başlayan yeni eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, kaliteli bir eğitim sisteminin en önemli unsurlarından olan eğitimcilerimizin sorunlarının AK Parti iktidarında tam olarak çözülemediğini vurguladı. Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe teşkilatı Eğitimden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Altunbaş, dün itibarıyla başlayan yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni ederek, yeni eğitim yılının bazı eksiklikler ile başladığını ifade ederek şu açıklamalara yer verdi: “Kaliteli nesillerden kastımız ise bilimsel ve teknik anlamda kaliteli olmakla birlikte, ahlaki ve manevi anlamda da kaliteli olmaktır. Bu sebeple, ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesini gerçek anlamda özümseyerek, gençlerimizi, yeni nesillerimizi hidayet ve ilmi kendi bünyelerinde birleştirebilen, vatan sevgisine ve tarih şuuruna sahip, ahlaki değerleri yüksek nesiller olarak yetiştirebilmemiz gerekmektedir. EĞİTİMCİLERİMİZİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEDİ Kaliteli bir eğitim sisteminin en önemli unsurlarından olan eğitimcilerimizin sorunlarının AK Parti iktidarında tam olarak çözülemediğini belirten Altunbaş, Ak Parti iktidarlarının 19 yıllık icraatında görev alan 7 bakan, 15 defa eğitim sistemini değiştirmiştir. Bu değişimler hem zaman kaybına neden olmakta hem de eğitim-öğretimi yap-boz tahtasına çevirmektedir. Eğitimcilerimizin eğitim sisteminden doğan bu zorlukların yanı sıra, döviz kurları ve enflasyon karşısında direnemeyen maaşları nedeniyle ve ayrıca birçok öğretmenimizin ailelerinden çok uzakta görev yapmak zorunda oldukları için büyük sıkıntı içinde olduklarını biliyoruz” dedi. ÖĞRETMEN ATAMALARI ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI Açıklamasını sürdüren Altunbaş, milli eğitimde çözüme kavuşturulamayan bir diğer konunun da öğretmen atamaları olduğunu, öğretmenlere kadro vermek yerine mevsimlik birer işçi gibi sözleşmeli olarak çalıştırılmalarının özlük haklarına kavuşturulmamalarının çok büyük bir sorun teşkil ettiğini vurgulayarak, “Milli Eğitim ve Yüksek Öğretim sisteminin standart olarak öğrencilerimize sunması gereken hizmetleri sunamamasından dolayı bu açığı kapatmaya yönelik büyük fedakârlıklar gösteren velilerimizi de unutmuyoruz. Türkiye’deki hane halkları, eğitime yaptığı harcamalar bakımından OECD ülkeleri içerisinde ilk 5 arasındadır. Bu da göstermektedir ki, eğitim ve öğretimin mali yükü velilerimizin sırtına yüklenmiştir. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, oluşturduğumuz yerli ve milli kaynak paketlerimiz sayesinde okullarımızın mali yükünü velilerimizin sırtından süratle kaldıracağız.  ilk işimiz ülkemizi dünya eğitim sıralamasında ilk 30 içerine sokmak olacak. Bu duygu ve düşünceler ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğrenci, Öğretmen, idareci ve velilerimize hayırlı olması temennisi ile öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Altunbaş, “AK Parti, eğitimcilerin sorunlarını çözemedi!”

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Eğitimden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Altunbaş, dün itibarıyla başlayan yeni eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, kaliteli bir eğitim sisteminin en önemli unsurlarından olan eğitimcilerimizin sorunlarının AK Parti iktidarında tam olarak çözülemediğini vurguladı.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe teşkilatı Eğitimden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Altunbaş, dün itibarıyla başlayan yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni ederek, yeni eğitim yılının bazı eksiklikler ile başladığını ifade ederek şu açıklamalara yer verdi: “Kaliteli nesillerden kastımız ise bilimsel ve teknik anlamda kaliteli olmakla birlikte, ahlaki ve manevi anlamda da kaliteli olmaktır. Bu sebeple, ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesini gerçek anlamda özümseyerek, gençlerimizi, yeni nesillerimizi hidayet ve ilmi kendi bünyelerinde birleştirebilen, vatan sevgisine ve tarih şuuruna sahip, ahlaki değerleri yüksek nesiller olarak yetiştirebilmemiz gerekmektedir.

EĞİTİMCİLERİMİZİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEDİ

Kaliteli bir eğitim sisteminin en önemli unsurlarından olan eğitimcilerimizin sorunlarının AK Parti iktidarında tam olarak çözülemediğini belirten Altunbaş, Ak Parti iktidarlarının 19 yıllık icraatında görev alan 7 bakan, 15 defa eğitim sistemini değiştirmiştir. Bu değişimler hem zaman kaybına neden olmakta hem de eğitim-öğretimi yap-boz tahtasına çevirmektedir. Eğitimcilerimizin eğitim sisteminden doğan bu zorlukların yanı sıra, döviz kurları ve enflasyon karşısında direnemeyen maaşları nedeniyle ve ayrıca birçok öğretmenimizin ailelerinden çok uzakta görev yapmak zorunda oldukları için büyük sıkıntı içinde olduklarını biliyoruz” dedi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI

Açıklamasını sürdüren Altunbaş, milli eğitimde çözüme kavuşturulamayan bir diğer konunun da öğretmen atamaları olduğunu, öğretmenlere kadro vermek yerine mevsimlik birer işçi gibi sözleşmeli olarak çalıştırılmalarının özlük haklarına kavuşturulmamalarının çok büyük bir sorun teşkil ettiğini vurgulayarak, “Milli Eğitim ve Yüksek Öğretim sisteminin standart olarak öğrencilerimize sunması gereken hizmetleri sunamamasından dolayı bu açığı kapatmaya yönelik büyük fedakârlıklar gösteren velilerimizi de unutmuyoruz. Türkiye’deki hane halkları, eğitime yaptığı harcamalar bakımından OECD ülkeleri içerisinde ilk 5 arasındadır. Bu da göstermektedir ki, eğitim ve öğretimin mali yükü velilerimizin sırtına yüklenmiştir. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, oluşturduğumuz yerli ve milli kaynak paketlerimiz sayesinde okullarımızın mali yükünü velilerimizin sırtından süratle kaldıracağız.  ilk işimiz ülkemizi dünya eğitim sıralamasında ilk 30 içerine sokmak olacak. Bu duygu ve düşünceler ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğrenci, Öğretmen, idareci ve velilerimize hayırlı olması temennisi ile öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.