Eğitim Haber Girişi: 03.07.2021 - 10:41, Güncelleme: 03.07.2021 - 10:41

ENKA’da ön kayıtlar başladı

 

ENKA’da ön kayıtlar başladı

ENKA’da ön kayıtlar başladı
Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda ön kayıtlar başladı. Okula kayıt olmak isteyen öğrenciler için LGS yüzdelik dilimi 0,01 ile yüzde 4,00 aralığında olma şartı aranıyor. Dilovası’nda bulunan, Kocaeli’nin başarılı okullarından Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda. Okul yönetiminden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Hem Anadolu Teknik Lisemiz hem de Fen Ve Teknoloji Lisemiz için aynı kayıt prosedürü uygulanmaktadır. Yüzdelik dilimi 0,01 ile yüzde 4,00 aralığında olan öğrenciler ön kayıta başvurabilirler. Bu aralıkta olmayan öğrenciler ön kayıt müracaatında bulunamazlar. Okulumuzda pansiyon yoktur. Okul servis ağımız İstanbul Anadolu Yakası, Gebze, Darıca, Çayırova, Körfez, Derince, İzmit merkez ilçelerini kapsamakta ve merkezi noktalardan öğrencilerimizi alarak ücretsiz okulumuza getirmektedir. İLK 600’E GİREN ÖĞRENCİLERE BİR SINAV DAHA YAPILACAK Ön kayıtlar tamamlandığında, ön kayda müracaat eden aday öğrenciler, puan ve yüzdelik dilimlerine göre sıralanarak ilk 600’e giren öğrenciler okul binamızda yapılacak değerlendirme sınavına alınacaktır. Değerlendirme sınavına girmeye hangi öğrencilerin hak kazandığı, 07 Temmuz Çarşamba akşamı okulumuz sitesinde ilan edilecektir. Değerlendirme sınavı 08 Temmuz Perşembe günü sabah saat 09.45’de okulumuzda yapılacaktır. Değerlendirme sınavına girecek öğrenciler sınav günü 08.45 ile 09.30 arasında kampüs binamıza geleceklerdir. Sınava girecek öğrencilerimizin sınava gelirken kimlik kartlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. KESİN KAYITLAR 9 TEMMUZ’DA Değerlendirme sınavında her biri 5 seçenekli toplam 25 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecektir. Türkçeden 5, Matematikten 13, Fen Bilimleri Fizik alanından 7 soru sorulacaktır. Türkçe netler 2 puan; Matematik ve Fizik netleri 3,5 puan değerinde olup sınav toplam 80 puan üzerinden değerlendirilecektir. Netler hesaplanırken 4 yanlış 1 doğruyu götürecektir. Sınavdan sonra öğrencilerin LGS puanları ile okulumuzun kendi yaptığı değerlendirme sınavı puanları toplanarak kayıt sıralaması yapılacaktır. 09 Temmuz Cuma günü kayıt listeleri yine okulumuz internet sitesinde ilan edilerek kesin kayıtlar başlayacaktır. Kesin kayıtlar 10-11-12 Temmuz Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri yapılacaktır. Kesin kayıt sırasında öğrencinin LGS sonuç belgesi ve kimlik kartı ile ön kayıt bilgileri kontrol edilecektir. Fen ve Teknoloji Lisesine 24 öğrenci, Anadolu Teknik Lisesine 96 öğrenci alınacaktır. Değerlendirme sınavına giren ancak kesin kayıt listesine giremeyen öğrenciler yedek listede yer alacaktır. Kesin kayda hak kazandığı halde kaydını yaptırmayan öğrencilerin yerine yedek liste kayıtları ise kayıt sıralamasında kalınan yerden sırası ile telefon ile okulumuza çağrılarak 13-14-16 Temmuz Salı, Çarşamba, Cuma günleri yapılacaktır. Ön kayıt formuna gerçeğe aykırı veya yanlış bilgi girişi yapanların kesin kayıtları iptal edilecektir.”
ENKA’da ön kayıtlar başladı

Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda ön kayıtlar başladı. Okula kayıt olmak isteyen öğrenciler için LGS yüzdelik dilimi 0,01 ile yüzde 4,00 aralığında olma şartı aranıyor.

Dilovası’nda bulunan, Kocaeli’nin başarılı okullarından Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda Kocaeli Özel Enka Teknik Okulları’nda. Okul yönetiminden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Hem Anadolu Teknik Lisemiz hem de Fen Ve Teknoloji Lisemiz için aynı kayıt prosedürü uygulanmaktadır. Yüzdelik dilimi 0,01 ile yüzde 4,00 aralığında olan öğrenciler ön kayıta başvurabilirler. Bu aralıkta olmayan öğrenciler ön kayıt müracaatında bulunamazlar. Okulumuzda pansiyon yoktur. Okul servis ağımız İstanbul Anadolu Yakası, Gebze, Darıca, Çayırova, Körfez, Derince, İzmit merkez ilçelerini kapsamakta ve merkezi noktalardan öğrencilerimizi alarak ücretsiz okulumuza getirmektedir.

İLK 600’E GİREN ÖĞRENCİLERE BİR SINAV DAHA YAPILACAK

Ön kayıtlar tamamlandığında, ön kayda müracaat eden aday öğrenciler, puan ve yüzdelik dilimlerine göre sıralanarak ilk 600’e giren öğrenciler okul binamızda yapılacak değerlendirme sınavına alınacaktır. Değerlendirme sınavına girmeye hangi öğrencilerin hak kazandığı, 07 Temmuz Çarşamba akşamı okulumuz sitesinde ilan edilecektir. Değerlendirme sınavı 08 Temmuz Perşembe günü sabah saat 09.45’de okulumuzda yapılacaktır. Değerlendirme sınavına girecek öğrenciler sınav günü 08.45 ile 09.30 arasında kampüs binamıza geleceklerdir. Sınava girecek öğrencilerimizin sınava gelirken kimlik kartlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

KESİN KAYITLAR 9 TEMMUZ’DA

Değerlendirme sınavında her biri 5 seçenekli toplam 25 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecektir. Türkçeden 5, Matematikten 13, Fen Bilimleri Fizik alanından 7 soru sorulacaktır. Türkçe netler 2 puan; Matematik ve Fizik netleri 3,5 puan değerinde olup sınav toplam 80 puan üzerinden değerlendirilecektir. Netler hesaplanırken 4 yanlış 1 doğruyu götürecektir. Sınavdan sonra öğrencilerin LGS puanları ile okulumuzun kendi yaptığı değerlendirme sınavı puanları toplanarak kayıt sıralaması yapılacaktır. 09 Temmuz Cuma günü kayıt listeleri yine okulumuz internet sitesinde ilan edilerek kesin kayıtlar başlayacaktır. Kesin kayıtlar 10-11-12 Temmuz Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri yapılacaktır. Kesin kayıt sırasında öğrencinin LGS sonuç belgesi ve kimlik kartı ile ön kayıt bilgileri kontrol edilecektir. Fen ve Teknoloji Lisesine 24 öğrenci, Anadolu Teknik Lisesine 96 öğrenci alınacaktır. Değerlendirme sınavına giren ancak kesin kayıt listesine giremeyen öğrenciler yedek listede yer alacaktır. Kesin kayda hak kazandığı halde kaydını yaptırmayan öğrencilerin yerine yedek liste kayıtları ise kayıt sıralamasında kalınan yerden sırası ile telefon ile okulumuza çağrılarak 13-14-16 Temmuz Salı, Çarşamba, Cuma günleri yapılacaktır. Ön kayıt formuna gerçeğe aykırı veya yanlış bilgi girişi yapanların kesin kayıtları iptal edilecektir.”

Kocaeli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.