Dilovası Haber Girişi: 14.09.2020 - 15:08, Güncelleme: 26.12.2020 - 11:34

Dilovası da artık Geri Dönüşüm Hastanesi!

 

Dilovası da artık Geri Dönüşüm Hastanesi!

Bölgemizde geri dönüşüm atağı devam ediyor. Bu kapsamda Dilovası Devlet Hastanesi sıfır atık belgesi aldı. Hastane yönetiminin yaptığı açıklamada, “Çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynaklar korunacak” ifadeleri kullanıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Dilovası Devlet Hastanesi Yönetimi, “Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Hastane Hizmetleri Birimi (Çevre Yönetim Birimi) koordinatörlüğünde, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynakların korunması hedefine yönelik olarak hazırlanan Sıfır Atık Yönetmeliği hükümleri gereğince; hastanemizin hizmet binası bünyesinde sıfır atık yönetim sistemi kurulup uygulamaya geçirilerek, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile temel seviyede “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazanmıştır” dedi. ÇEVRE DOSTU HASTANE Açıklamalarını sürdüren hastane yetkilileri “Dilovası Devlet Hastanesi hizmet binasında yapılan yerinde değerlendirmeler neticesinde; kağıt, plastik, cam, metal vb. ambalaj atıklarının kaynağında doğru ayrılabilmesi için hizmet binası içerisinde belirli noktalara iç mekan kutularının yerleştirildiği, bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması için hizmet binası içerisine bitkisel atık yağ toplama kutusu yerleştirildiği, evlerde oluşan miadı geçmiş veya kullanılmayan ilaçların toplanabilmesi için hizmet binası içerisine atık ilaç toplama kutusu yerleştirildiği, hastanemizde görev yapan sağlık personellerine yönelik olarak atık yönetimi eğitimlerinin verildiği ve sağlık kuruluşumuza ait polikliniklerde/birimlerde atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılması konusunda personeller tarafından gerekli hassasiyetin gösterildiği, sağlık kuruluşumuza ait geçici atık depolama alanlarının çevre mevzuatına uygun olduğu gözlemlenmiş olup, çevre ve atık yönetimi konusunda yapılan bu başarılı çalışmalar ile hastanemizin "Çevre Dostu Hastane" olması hedeflenmektedir” İfadelerini kullandı.

Bölgemizde geri dönüşüm atağı devam ediyor. Bu kapsamda Dilovası Devlet Hastanesi sıfır atık belgesi aldı. Hastane yönetiminin yaptığı açıklamada, “Çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynaklar korunacak” ifadeleri kullanıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dilovası Devlet Hastanesi Yönetimi, “Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Hastane Hizmetleri Birimi (Çevre Yönetim Birimi) koordinatörlüğünde, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynakların korunması hedefine yönelik olarak hazırlanan Sıfır Atık Yönetmeliği hükümleri gereğince; hastanemizin hizmet binası bünyesinde sıfır atık yönetim sistemi kurulup uygulamaya geçirilerek, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile temel seviyede “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazanmıştır” dedi.

ÇEVRE DOSTU HASTANE

Açıklamalarını sürdüren hastane yetkilileri “Dilovası Devlet Hastanesi hizmet binasında yapılan yerinde değerlendirmeler neticesinde; kağıt, plastik, cam, metal vb. ambalaj atıklarının kaynağında doğru ayrılabilmesi için hizmet binası içerisinde belirli noktalara iç mekan kutularının yerleştirildiği, bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması için hizmet binası içerisine bitkisel atık yağ toplama kutusu yerleştirildiği, evlerde oluşan miadı geçmiş veya kullanılmayan ilaçların toplanabilmesi için hizmet binası içerisine atık ilaç toplama kutusu yerleştirildiği, hastanemizde görev yapan sağlık personellerine yönelik olarak atık yönetimi eğitimlerinin verildiği ve sağlık kuruluşumuza ait polikliniklerde/birimlerde atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılması konusunda personeller tarafından gerekli hassasiyetin gösterildiği, sağlık kuruluşumuza ait geçici atık depolama alanlarının çevre mevzuatına uygun olduğu gözlemlenmiş olup, çevre ve atık yönetimi konusunda yapılan bu başarılı çalışmalar ile hastanemizin "Çevre Dostu Hastane" olması hedeflenmektedir” İfadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.