KOÜ’de Elektrikli Araçlar ve Günümüz Gereklilikleri Çalıştayı düzenlendi

Kocaeli 15.05.2024 - 15:30, Güncelleme: 15.05.2024 - 15:30
 

KOÜ’de Elektrikli Araçlar ve Günümüz Gereklilikleri Çalıştayı düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Gölcük MYO tarafından Elektrikli Araçlar ve Günümüz Gereklilikleri Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya; Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, MMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, EMO Kocaeli Şube Başkanı Gökmen Hasançebi, Kocaeli Üniversitesi Gölcük MYO Müdürü Prof. Dr. Arif Özkan, Ford Otosan İhsaniye MYO Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berke Ercan ile akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi.  Şehit Bkm. Asb. Üçvş. Volkan Tantürk Konferans Salonu'nda düzenlenen çalıştay saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi olarak meslek yüksekokullarını çok önemsediklerini, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman yetişmesinde önemli bir misyona sahip olduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Dünyamızın nüfusu her geçen gün artarken, küresel ısınmanın etkileri gün be gün etkisini gösterirken haliyle kaynaklarımızın etkin kullanımı ve sürdürülebilirlik gibi yaklaşımlar giderek önemli hale geliyor. Bu noktada gelişen teknolojiler başta otomotiv olmak üzere birçok sektörün kendini dönüştürmesine yol açmıştır. Bizler de bu noktada çağa ayak uydurabilmek hatta çağın bir adım ötesine geçebilmek amacıyla bu teknolojileri yakından takip ediyor, elektrik motorları ve batarya sistemleri üzerine çalışmalarımızı artırıyoruz. Araştırma Üniversitesi adayı bir üniversitenin rektörü olarak bu vb. alanlarda gerçekleştirilecek her çalışmayı değerli görüyor ve sonuna kadar destekleyeceğimi ifade etmek istiyorum.” dedi. Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, böylesine önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek çalıştayın verimli geçmesi temennisinde bulundu. Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer ise, “Kocaeli Üniversitesi şehrin en büyük markalarından biri, belki de en büyüğü” diyerek her alanda son teknolojiyi takip etmenin, bunu bilimsel toplantılarla tartışmanın önemli olduğunu vurguladı ve çalıştayı düzenlenmesinde emeği bulunanlara teşekkür etti. Açılış ardından “Elektrikli Araç Teknolojilerinin Güncel Durum Değerlendirmesi, Eğitimden Üretime Sektör Analizi”, “Elektrikli Araç Pazarı, Teknik Servis ve Tüketicilerin Davranışları” ve “Elektrikli Araçların Enerji Verimliliği, Batarya Unsurları ve Çevresel Etkileri” başlıklı oturumlar gerçekleştirildi.  
Kocaeli Üniversitesi Gölcük MYO tarafından Elektrikli Araçlar ve Günümüz Gereklilikleri Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya; Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, MMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, EMO Kocaeli Şube Başkanı Gökmen Hasançebi, Kocaeli Üniversitesi Gölcük MYO Müdürü Prof. Dr. Arif Özkan, Ford Otosan İhsaniye MYO Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berke Ercan ile akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi. 

Şehit Bkm. Asb. Üçvş. Volkan Tantürk Konferans Salonu'nda düzenlenen çalıştay saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi olarak meslek yüksekokullarını çok önemsediklerini, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman yetişmesinde önemli bir misyona sahip olduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Dünyamızın nüfusu her geçen gün artarken, küresel ısınmanın etkileri gün be gün etkisini gösterirken haliyle kaynaklarımızın etkin kullanımı ve sürdürülebilirlik gibi yaklaşımlar giderek önemli hale geliyor. Bu noktada gelişen teknolojiler başta otomotiv olmak üzere birçok sektörün kendini dönüştürmesine yol açmıştır. Bizler de bu noktada çağa ayak uydurabilmek hatta çağın bir adım ötesine geçebilmek amacıyla bu teknolojileri yakından takip ediyor, elektrik motorları ve batarya sistemleri üzerine çalışmalarımızı artırıyoruz. Araştırma Üniversitesi adayı bir üniversitenin rektörü olarak bu vb. alanlarda gerçekleştirilecek her çalışmayı değerli görüyor ve sonuna kadar destekleyeceğimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, böylesine önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek çalıştayın verimli geçmesi temennisinde bulundu. Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer ise, “Kocaeli Üniversitesi şehrin en büyük markalarından biri, belki de en büyüğü” diyerek her alanda son teknolojiyi takip etmenin, bunu bilimsel toplantılarla tartışmanın önemli olduğunu vurguladı ve çalıştayı düzenlenmesinde emeği bulunanlara teşekkür etti.

Açılış ardından “Elektrikli Araç Teknolojilerinin Güncel Durum Değerlendirmesi, Eğitimden Üretime Sektör Analizi”, “Elektrikli Araç Pazarı, Teknik Servis ve Tüketicilerin Davranışları” ve “Elektrikli Araçların Enerji Verimliliği, Batarya Unsurları ve Çevresel Etkileri” başlıklı oturumlar gerçekleştirildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve hedefgazetesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.